dynopower,oto ekspertiz
Teknosis bilişime hoşgeldiniz.Öncelikle teknosis bilişim ne iş yapar onlarla başlayalım.Teknosis bilişim istoç ta kurulu yerel bir işletmedir.İlgi ve beceri alanları bilgisayar tamiri, notebook laptop tamiri, yazıcı tamiri, tarayıcı tamiri ve toner dolumu olarak sayabiliriz.
Yazıcı tamir konusunda her marka model için servis verilmektedir.Yazıcılar belli bir zaman sonra arızalar oluşturabilmektedir.Bozulan yazıcılar bu evreden sonra teknosis bilgisayara emanettir.En kısa sürede çözüm üretiler sorunlar giderilmektedir.
Tarayıcı arızalarınız için adres yine teknosis bilgisayar.Bilgisayarlarınızdaki teknik veya yazılımsal sorunların çözüm merkezi teknosis bilişimdir.Bilgisayar servisi bizim işimiz.Laptop tamiri konusunda uzman olan firmamız her marka için hizmet vermektedir.Laptop ekran değişimi,batarya değişimi,anakart değişimi gizi hizmetler sorunsuz yapılmaktadır.Bir diğer ilgi ve beceri alanımız toner ve kartuş üzerinedir.Yazıcıların toner veya kartuşları biter veya sorun öıkarabilirler.Teknosis bilişim toner temini satışı konusunda size en iyi fiyatta yardımcı olacaktır.Orjinal toner yanında muadil toner satışıda yapan firmamız KYOTAKE markası ile markalaşma yoluna gitmiştir.Toner ve kartuşlarınızın dolum işlerini istoç teknosis bilişime bırakın.Hem zamandan hemde fiyattan tasarruf edin.En iyi malzemeyi en düşük fiyatla teknosis bilişim müşterilerine sunmaktadır.Her marka ve modelde Kartuş dolum için bizimle irtibata geçmeniz menfaatinizedir.Tonerler yazıcıların sarf malzemeleridir.belli zamanlarda yenilenmeleri gerekmektedir. Yazıcılar kendi içinde değişik üretilmişlerdir.Lazer yazıcılar tonerli yazıcılar, kartuşlu yazıcılar, şeritli yazıcılar.Tonerli yazıcılar cipli üretilirler.Ve bazen arıza verebilir cip değişimi yapılması gerekebilir.Toner üzerinde yazıyı kağıda döken silindir vardır ve drum denir.Drum ömrü vardır bozulabilir.Drum değişimi yapılması gerekir.
Sosyal Medya :
Whatsapp
Kartuş Nedir

Eklenme :

Okunma : 1595

Paylaşın :

Kartuş Nedir

Kartuş NedirEkranda ki görüntüyü kağıda basmaya, dökmeye yarayan sıvı maddenin temel adıdır.Genel tabirle yazıcı mürekkebi olarak tanımlanır.
Değişik renklerde kartuşlar vardır. Mavi, sarı, kırmızı, siyah vb. Dışı plastik kutudan oluşmaktadır. Yazıcılar bu sıvı madde yani kartuş olmadan basım yapılmaz çıktı alınamaz.Benzini bitmş bir araba misali gibi :)

Kartuşun yazıcıların üzrinde kendine özgü yuvaları vardır.Bulundukları bölümde hareketli bir kızak üzerinde kağıt üzerine baskılarını yaparlar.
Kartuş orjinal ve muadil olarak birçok firma tarafından üretilmektedir. Kartuşlar tek tip özellikte değildir. Farklı özellikler de de üretilmiştir. O yüzden bir firmanın çıkardığı yazıcılar farklı özellikteki kartuş gerektirebilir. Yazıcıların özelliğine de bağlıdır. Kartuş ve toner arasında fark vardır. Çoğu insan tonerle kartuşu aynı zannetmektedir. 

Kartuş mürekkebi ısıtarak püskürtürken, toner ise mürekkebi toz halinde çalışır hale getirir. Kartuş yazıcıdan aldığı sinyallere göre basım yapar. Yeni çıkan kartuşlara yeni özellik eklenmiştir. 
Çip özelliği vardır. Eski kartuş sistemlerinde mürekkep bittiğinde cihaza zarar verebiliyordu. Mürekkep olmayan kartuşun yanma olasılığı vardır.
Kartuş sistemiyle renkli ve mono çıktılar alınabilmektedir.
Kartuş içeriği sıvı kimyasallardan oluştuğu için bazı dezavantaşlarıda vardır.
Örneğin işlem görmemiş beklemiş kartuş gözleri donma yapabilmekte ve çıktı kalitesinde sorunlar oluşabilmektedir.
Bu yüzden bu tipyazıcılardaz arasıra baskı almak uygun olacaktır.
Biten kartuş dolumu dolum hizmeti yapanın firmanın bilgi ve becerisine dayalıdır.

BİTMEYEN KARTUŞ
Tükenmeyen kartuş da tabir edilen tanklı sistemler vardır.
Seri ve sürekli basımlı işlerde dışardan mürekkep beslemeli sistemlerdir.Her renk için ayrı tank ve bu tanklardan bir botu kanalıyla kartuş beslemesi yapılan sistemin genel adıdır.

Bitmeyen kartuşlu sistemler kullanıcı kendi mürekkebini tanka doldurarak teknik bir destek bilgi olmadan işini görebilmektedir.
Buda kullanıcı için çok büyük bir avantajdır.

Teknosis bilişim hp,epson ve diğer markaların kartuş dolumlarını yapmaktadır.

Sayfalar

Yazılar

Yazıcı tamiri bakım ve onarımı
Firmamız tüm marka ve modeldeki yazıcı tarayıcı fotokopi ürünlerinin tamir bakım ve onarımını sorunsuz yapmaktadır. La
Toner dolumu bakım ve onarımı
Teknosis bilişim yazıcı toner satışı ve toner dolumu, bakım ve tamiri konularında uzmanlaşmış bir firmadır. Tüm marka ve modelde
Laptop tamir ve bakımı
Laptop Tamiri ve yedek parça satışı konusunda İstanbul başta olmak üz
Sunucu Kurulumu
Sunucu işletim sistemleri bilgi işlem yapısının olmazsa olmazlarındandır. Etki alanı yönetimi sayesinde binlerce kullanıcıya sah
HP Orjinal Kartuşlar
HP Orjinal Kartuşlar teknosis bilişim güvencesiyle tüm modeller istoç mağazamızda. NEDEN HP ORJİNAL
Plotter kartuş dolumu
Ploter yazıcılar Ploter yazıcılar, özellikle çizim ve grafik ç
Bilgisayar tamiri
Hayatımızda sıkça kullandığımız, işlerimizi kolaylaştıran bilgisayarlarımızın yanlış kullanım ya da donanımsal arızalar sebebiyle boz
Muadil toner
Muadil toner anlamı orjinal üfreticinin ürettiği tonerleri başka firmalarında aynı ölçü ve 
Samsung yazıcı tamiri-istoç yazıcı tamiri
Samsung marka tüm yazıcı modellerinde tamir ve bakım işlemlerini Teknosis Bilişim olarak yapmaktayız. Firma olarak müşteril
HP yazıcı tamiri-istoç yazıcı tamiri
HP marka tüm yazıcı modellerinde tamir ve bakım işle

ÇALIŞTIĞIMIZ MARKALAR

Müşteri Yorumları

Yorum Paylaş
Tüm ofis malzeme bakim ve onarimimizi yillardir sorunsuz yapmaktalar.Uygun toner dolumu konusunda bulabileceginiz en iyi yer.

ÇINAR A.S.

ISTANBUL
Toner dolum ve degisim islerimizi sorunsuz yapmaktalar.Uygun fiyat hizli teslimat

Arif A****

Istanbul
merkezimizin tüm bilgisayar, yazici bakimlarini yaptiriyoruz.isinde güvenilir firma

hak yapi

Istanbul
yazicilarimizdaki sorunlardan bizi kurtaran teknosis bilisime tesekkürler.toner masraflarimizi en aza indirdik.

Kadriye *****

Istanbul
barkod yazicimizda çözülmeyen bir sorun vardi.ilgili arizayi onarip teslimatini kisa sürede yaptilar.

istoçtan

Istanbul
Yazici toner ve seritlerimizi en uygun sekilde tedarik etmekteyiz.toner dolumunda çok basarililar.

Hüseyin *****

Ikitelli
Toner dolumunda baya cömert bir firma.diger dolum yaptigimiz firmalardaki tonerler çabuk bitiyordu.gramaja dikkat edilmeli

Toner dolumu

istanbul
Whatsapp üzerinden 1 dakika içerisinde dönüs aldim. Aradigimiz ürünü kolaylikla bulduk. Fiyatlar gayet makul. Bundan sonra ki benzer alisverislerimde kesinlikle tercih edecegim.

Serhat G. Güven

Istanbul
TONER IHTIYAÇLARIMIZ EN KISA SÜREDE TEMIN EDIP, TESLIM EDILIYOR

HARUN TAYIP

ISTOÇ
teknosis

İstoç ta Bilgisayar satış bakım ve onarımı, yazıcı satış ve tamiri, toner kartuş satışı dolum ve bakım hizmetleri konusunda faaliyet göstermekteyiz.

İLETİŞİM
ADRESİMİZ

İstoç Ticaret merkezi 38.ada No:42 Bagcılar/İSTANBUL

  TELEFON : (0212) 659 58 78

  E-POSTA : info@teknosisbilisim.com

Copyrights © teknosisbilisim.com
teknosis
TEKNOSİS BİLİŞİM : Yazıcı tamiri,Toner kartuş dolumu,Toner dram ve chip değişimi,Bilgisayar laptop tamir ve bakım hizmetleri, sistem kurulum ve yazılımları,Network ağ kurulum server kurulum ve optimizasyonları.İstoç merkezli firmamız istoç,ikitelli,bağcılar,güneşli,mahmutbey,esenler  bölgelerinde aktif faaliyetlerini sürdürmektedir.Yazıcı tamiri ve toner dolumu konusunda uazman bir firmayız.Uygun fiyat ve kesintisiz detek için bizimle iletişime geçin Teknosis bilgisayar.
Yukarı